Majorka

Majorka

Majorka to jedna z hiszpańskich wysp, które każdego roku przyciągają wielu turystów. Położona na Morzu Śródziemnym Majorka posiada piaszczyste plaże, kuszące zatoki i fantastyczne krajobrazy, których piękno zauważa każdy klient luksusowych kurortów. Nowoczesnych hoteli nie brakuje przy plażach, które są chętnie wybierane jako cel wakacyjnych podróży.

Majorka to raj dla osób, które uwielbiają wypoczywać aktywnie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na liczne imprezy taneczne, które czekają na nas podczas pobytu na wyspie. To idealne miejsce dla fanów klubowej zabawy. Ponadto Majorka obfituje w piaszczyste plaże i jaskinie, które pozwalają zapoznać się z tutejszym klimatem i zakochać się w urokach wyspy. Przez jaskinie można przejść w ciszy i skupieniu, podziwiając stalaktyty i stalagmity, które są idealnie oświetlone.

Tym, czego nie wolno przegapić, jest stolica wyspy, czyli Palma de Mallorca. Miasto to jest nie tylko idealnym miejscem na zabawę i poznanie nocnego życia Majorki, ale też stanowi fantastyczną propozycję dla wielbicieli zwiedzania zabytków. Na uwagę zasługuje piękna katedra La Seu, która została wybudowana w stylu gotyckim. Warto również zobaczyc dawną siedzibę tutejszych władców, czyli Palau de Almudaina. Miasto posiada też jedno z najbardziej obleganych lotnisk.

Odwiedzając Majorkę, warto udać się na półwysep Formentor, aby zobaczyć latarnię morską pochodzącą z dziewiętnastego wieku. Spacery po licznych plażach z pewnością przypadną do gustu wielbicielom nietuzinkowych krajobrazów. Na Majorce znajdziemy zarówno plaże z jasnym piaskiem, jak też te kamieniste.

Niedaleko stolicy wyspy znajduje się miasteczko Valldemossa, którego nie powinniśmy pominąć podczas zwiedzania. Miejsce to posiada zachwycającą architekturę oraz położenie. Dość urokliwą miejscowością jest też Deia. Turyści odwiedzający Majorkę chętnie korzystają także z możliwości przejazdu zabytkową kolejką, której trasa wiedzie z Palma de Mallorca do Port de Soller. Dzięki podróży można odkryć najpiękniejsze zakątki wyspy.

Leave a Reply