Girona w Hiszpanii

Girona to starożytne miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, tereny te były pod władaniem wielu różnych sił politycznych, np.: Rzymian, Maurów i Karola Wielkiego. Złożona przeszłość Girony jest widoczna do tej pory, a zwiedzając to miasto sam przekonasz się jak wielka historyczna spuścizna czeka na Ciebie w tym niewielkim hiszpańskim mieście. W ramach imprez pod hasłem Travel Senior mogą Państwo zwiedzić przepiękną Gironę jak i całą Katalonię. Program ten cieszy się niesłabnącą wśród polskich seniorów popularnością i pozwala na zwiedzanie wybranych miejsc w Hiszpanii za super promocyjną cenę. W Polsce program ten sprzedaje np. Invitatio, zapraszamy zatem na stronę Travel Senior po więcej szczegółów.

Girona ma ogólnie łagodny klimat. Świetnym sposobem na rozpoczęcie podróży jest poznanie miasta i jego historii – można wynająć samochód na lotnisku w Gironie i poświęcić miastu dzień lub dwa w zależności od posiadanego wolnego czasu. Możesz również skorzystać z ofert biur podróży i wykupić tanią wycieczkę do Katalonii, nastawiając się nie tylko na intensywne zwiedzanie ale również na wypoczynek na plażach Costa Brava.

Girona w Hiszpanii Katalonia wycieczki do Hiszpanii
Girona w Hiszpanii Katalonia wycieczki do Hiszpanii

Girona to miasto dla aktywnych turystów, tutaj nie będziesz się nudzić ani marudzić. Oprócz wielu wędrówek w ścisłym centrum miasta – np. wokół murów miasta, dodatkową atrakcją jest bliskość Pirenejów.  Ponadto miasto jest doskonałym punktem wyjścia dla rowerzystów, a region jest często wykorzystywany przez uczestników Tour de France jako miejsce szkolenia. Skorzystaj zatem z ofert biura podróży i jedź na wycieczkę do Katalonii. Z pewnością spędzisz tam urocze wakacje.

  • Artykuły autora :

Artykuły