Hat Sai Kaew

Hat Sai Kaew

Po latach popularności hiszpańskich, portugalskich, egipskich czy tunezyjskich wakacji, teraz przychodzi czas na odpoczynek w tajlandzkim stylu. Biura podróży kuszą, a Polacy coraz chętniej wybierają właśnie Tajlandię na swoje wymarzone wakacje. A o to, by był to urlop jak ze snu zadbają już właściciele tamtejszych hoteli oraz miejscowa ludność. Zapierające dech w piersiach widoki uzupełnią wspaniałą atmosferę i świetny do odpoczynku klimat.

Do jednych z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii należy wyspa Ko Samet. Fascynujący świat przyrody oraz liczne atrakcje turystyczne przyciągają na ląd o wielkości zaledwie pięciu kilometrów kwadratowych rzesze ludzi, pragnących wypocząć w pięknym i spokojnym miejscu. Wakacje na Ko Samet nie oznaczają jednak konieczności wylegiwania się na piasku, choć plaże są tam niewątpliwie piękne. Można również zwiedzać czy wybrać się w rejs. Wielu turystów jako cel takiej wycieczki wybiera plażę Hat Sai Kaew. Jest to jedna z największych plaż na wyspie, liczy sobie kilometr długości. Cieszy się ogromną popularnością nie tylko pod tą nazwą. Bywa również określana jako diamentowa wyspa. Z całą pewnością jest to brylant wśród tajskich plaż. Biel piasku i kuszący błękit oceanu. To właśnie ten ostatni przyciąga większość turystów. W pobliżu plaży można bowiem nie tylko oddawać się przyjemnym kąpielom, ale również zaangażować się w sporty wodne.

Skupione przy Hat Sai Kaew restauracje i bary pozwalają spróbować lokalnej, a przede wszystkim pysznej kuchni. Nawet gdy odwiedza się wyspę na chwilę, warto zajrzeć do ulokowanych przy plaży niewielkich sklepików i nabyć choćby symboliczną pamiątkę z tego raju na ziemi. Na pewno przyda się aparat, ponieważ do cudownych widoków, roztaczających się z plaży, zechce się powrócić choćby na chwilę podczas długiej polskiej zimy.

W okolicach plaży Hat Sai Kaew znajdują się hotele, które zaoferują odpoczynek nawet najbardziej wymagającym gościom wyspy. Podczas urlopu w jednym z tamtejszych ośrodków warto skorzystać z propozycji tajskiego masażu.

Leave a Reply