Jesienny weekend w Krakowie

Listopad to doskonały miesiąc na podróżowanie. W tym czasie nawet w największych miastach, takich jak Kraków, jest mało turystów. Nie chowaj się w domu przed drobnym deszczem i chłodem. Zabierz w podróż ciepłą kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy i ruszaj na weekendową wycieczkę po stolicy Małopolski. W dwa dni zwiedzisz w Krakowie wszystko to co najlepsze.

Kraków panorama

Sun&Snow, jesienny weekend w Krakowie

Kraków do końca XVIII wieku był stolicą Polski, dzięki czemu do dziś można w nim podziwiać mnóstwo zabytków. Chciałbyś je zobaczyć na własne oczy? Nie czekaj i pakuj najpotrzebniejsze rzeczy. Zobacz, które miejsca w Krakowie warto zobaczyć.

Krakowski Rynek – jedna z najpiękniejszych wizytówek całej Polski

Kraków rynek

Sun&Snow, Jesienny weekend w Krakowie

Bez względu na to, czy odwiedzasz Kraków w środku lata, czy w późną zimą, obowiązkowym punktem Twojej wycieczki powinien być Rynek. Na jego terenie są położone restauracje i kafejki w których można odpocząć po długim spacerze i nabrać sił na kolejną wyprawę.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Krakowie? Z pewnością warto zwiedzić:

  • Kościół Mariacki – z którego każdego dnia o 1200 słychać dźwięki krakowskiego hejnału, ostrzegającego kiedyś mieszkańców przed zagrożeniem.

  • Sukiennice – na parterze rozlokowane są różne sklepy z pamiątkami, natomiast pod ziemią otwarto interaktywne muzeum. Miejsce to na pewno przypadnie do gustu każdemu dorosłemu.

  • Barbakan – znajduje się na Plantach przy Rynku. Jest to pozostałość po fortyfikacjach wzniesionych w ostatnich latach XV wieku.

Krakowski Rynek oferuje także mnóstwo innych atrakcji. Chcesz mieć odpowiednią ilość czasu, aby je wszystkie obejrzeć? Zarezerwuj apartament w samym sercu starej części miasta. Tutaj znajdziesz najlepsze oferty.

Zamek Królewski na Wawelu – miejsce pełne historii

Kraków panorama

Sun&Snow, Jesienny weekend w Krakowie

Spacerując Rynkiem i okolicami, zajrzyj również na Wawel. W górującym nad miastem Zamku Królewskim czekają na Ciebie Komnaty Królewskie, w tym Sala Turniejowa, Sala Poselska i Senatorska. W Zamku warto zobaczyć również wystawę „Sztuka Wschodu”. Wśród eksponatów znajdują się m.in. ozdobne wazy, porcelana japońska czy tureckie sztandary zdobyte w kampanii 1683 roku.

Wawel to także miejsce, w którym nie tylko dorośli mogą ciekawie spędzić czas. Planujesz weekendowy wyjazd z całą swoją rodziną? Pokaż swoim maluchom smoka. Uważaj, czasami zionie prawdziwym ogniem.

Nocleg w Krakowie – zawsze w centrum wydarzeń

Kraków ulice

Sun&Snow, Jesienny weekend w Krakowie

Jak w ciągu dwóch dni zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca krakowskiego Rynku i okolic? Pamiętaj żeby wcześniej przygotować plan wycieczki i dokładnie zastanowić się, ile czasu spędzisz oglądając daną atrakcję. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór noclegu blisko Centrum. Wynajęcie apartamentu Sun&Snow w Krakowie na Starym Mieście pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilka godzin, które poświęcisz na dokładniejsze poznawanie stolicy Małopolski.

  • Artykuły autora :

Artykuły

One thought on “Jesienny weekend w Krakowie

  1. Jedziemy w październiku do Krakowa. Na razie mamy tylko zabukowany nocleg w apartamencie FriendHouse Apartments i kilka miejsc na liście, które musimy odwiedzić. 🙂
    Gdzie należy być, jeżeli myślimy o wyjeździe do Krakowa?

Leave a Reply