Kiedy jechać do Tajlandii?

Kiedy jechać do Tajlandii?

Tajlandia kojarzy się przede wszystkim z pięknymi widokami, słoneczną pogodą i czystą jak kryształ wodą morza. Jednak poza taką słoneczną pogodą, kraj ten może ugościć nas deszczem
i monsunami. Z tego względu, bez właściwego przygotowania, może się okazać, że cały nasz wyjazd spędzimy kryjąc się w swojej kwaterze przed ulewami. Jak więc należy zaplanować podróż do tego kraju, aby kapryśna pogoda nie zepsuła nam pobytu?

 

Tajlandia morze
Tajlandia, źródło: freeimages.com

Należy pamiętać, że – inaczej niż w naszym kraju – w Tajlandii występują trzy główne pory roku : deszczowa, ciepła i sucha oraz pora gorąca i sucha.

Pora deszczowa przypada na okres od czerwca do października. W zależności od rejonu, w jej trakcie mogą występować tak obfite i systematyczne opady, że wszelki ruch turystyczny zamiera, ale są też miejsca, w których deszcz pada jedynie raz na kilka dni. Z tego powodu jest to też czas najmniejszego napływu przyjezdnych, co wywołuje okresowy spadek cen noclegów
i posiłków.

 

Porą ciepłą i suchą nazywany jest w Tajlandii okres od listopada do lutego. Pomimo tego, że jest to najchłodniejsza pora roku, Europejczykom panująca wtedy pogoda i temperatury wydawać się będą tropikalne. W tym czasie powietrze może osiągać temperaturę nawet 32°, a opady występują sporadycznie. Z nadejściem tej pory związane jest także otwarcie sezonu turystycznego, dlatego planując wyjazd w tym okresie, trzeba dużo wcześniej się przygotować, zawczasu rezerwując sobie nocleg i transport.

 

Przyroda tajlandii
źródło: freeimages.com

Pozostałe miesiące przypadają na porę gorącą i suchą, jednak panujące wtedy w całym kraju temperatury są tak wysokie, że niejednokrotnie uniemożliwiają odpoczynek. Z tego powodu najlepiej nie wybierać się do Tajlandii w tym okresie.

 

Jeśli planujemy zwiedzanie zabytków, a przebywanie w tłumie turystów nie jest dla nas najlepszą perspektywą odpoczynku w dalekich krajach, natomiast bezchmurne niebo ma dla nas znaczenie drugorzędne – pora deszczowa będzie najlepszym wyborem. Jeśli jednak celem naszej podróży są słoneczne plaże i kąpiele w ciepłej morskiej wodzie, a wśród tłumów plażowiczów czujemy się doskonale, powinniśmy dużo wcześniej zająć się przygotowaniem wyjazdu, aby w porze ciepłej i suchej czekał na nas pokój nad tajskim morzem.

Wakacje w Tajlandii: http://www.tui.pl/wypoczynek/tajlandia

Random Posts

Leave a Reply