Ko Samui

Wyspa Ko Samui

Tajlandia słynie nie tylko z niezwykłej kultury i ciekawych tradycji, ale także z przepięknych krajobrazów. O bogactwie tego kraju świadczyć może fakt, iż rokrocznie jako cel swoich wyjazdów wybiera ją około dwudziestu milionów turystów. Oprócz miejsc, które przyciągają intrygującą architekturą i jedynymi w swoim rodzaju zabytkami, najczęściej odwiedzanymi punktami są wyspy Tajlandii. Można na nich zakosztować wypoczynku, poznać tajską kulturę czy kuchnię.

Ko Samui jest wyspą Zatoki Tajlandzkiej, znajduje się niedaleko od wybrzeży, dlatego łatwo można się na nią dostać za pomocą kursujących regularnie promów. Na wyspie znajduje się również doskonale skomunikowane lotnisko, które umożliwia wygodną podróż do Bangkoku, Hongkongu czy Singapuru. Od Półwyspu Malajskiego oddziela ją cieśnina Samui.

Największą atrakcją są oczywiście przepiękne plaże, ale na uwagę zasługuje również krajobraz w głębi lądu. Wyspa Ko Samui jest górzysta, a w większej części pokrywają ją wilgotne lasy tropikalne. Najwyższym wzniesieniem jest Khao Kwai Thai mające aż 635 metrów wysokości.

Bardzo ciekawą atrakcją jest możliwość objechania wyspy niezwykle malowniczą drogą ciągnącą się wzdłuż wybrzeży. Cała trasa ma zaledwie 51 kilometrów, a rozmieszczone na niej punkty widokowe i liczne parkingi pozwalają napawać się cudownym krajobrazem.

Odpoczynek na plaży urozmaicają liczne atrakcje. Turyści mogą tu korzystać z bogatej palety sportów wodnych. W ośrodkach znajdujących się w głównej mierze na wschodniej części wyspy można spróbować swoich sił w nurkowaniu. Instruktorzy nie tylko nauczą nas techniki i będą dbać o nasze bezpieczeństwo, ale także pokażą najpiękniejsze skarby natury ukryte pod wodą. Jej lazurowy kolor i bardzo duża przejrzystość urzekną każdego, ale przede wszystkim umożliwią podziwianie piękna dna morskiego na bardzo dużych odległościach. Bogactwo zarówno flory, jak i fauny zapiera dech w piersiach.

Leave a Reply