Ko Tao

Piękna Ko Tao

Wypoczynek na tropikalnej wyspie dla wielu turystów jest synonimem idealnego urlopu, pozwalającego cieszyć się piękną okolicą, doskonałym klimatem i spokojem. Właśnie dlatego tak wielu z nich wybiera wyspy należące do Tajlandii, szczególnie te znajdujące się w obrębie Zatoki Tajlandzkiej. Zatoka ta jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, by oddawać się nurkowaniu czy snorkelingowi. Jest stosunkowo płytka, a bogactwo fauny zaspokaja oczekiwania najbardziej doświadczonych nurków.

Ko Tao to wyspa wprost wymarzona jako baza wypadowa dla morskiego safari, jak często bywa nazywane nurkowanie w pobliżu raf koralowych. Turyści mogą liczyć na wysoki standard hoteli, świetną obsługę i dostęp do wszelkiego rodzaju atrakcji i udogodnień. Wyspa ta znajduje się niedaleko wybrzeża Półwyspu Malajskiego, jest dobrze skomunikowana zarówno z miastami portowymi, jak i sąsiednimi wyspami. Dzięki temu można do niej dotrzeć zarówno promem, jak i samolotem. Lotnisko znajduje się na pobliskiej Ko Samui, a stamtąd można na przykład przepłynąć się katamaranem, co stanowi nie lada gratkę dla miłośników sportów wodnych.

Wyspa Ko Tao jest mała w porównaniu ze swoimi sąsiadkami, ale dzięki temu można tu cieszyć się pustymi plażami, cichymi zatoczkami i niezwykłym wprost spokojem. Nie oznacza to bynajmniej, iż znajdujące się na niej hotele ustępują standardem czy wygodą tym z większych wysp.

Ko Tao znaczy tyle co wyspa żółwi, które to licznie korzystają z jej wybrzeży. Można na niej spotkać nawet niektóre bardzo rzadkie gatunki. Wyspa pokryta jest w znacznej części lasem tropikalnym, zamieszkiwanym przez ciekawe okazy fauny. Stanowi on równie dużą atrakcję co plaże dla przybyszów z innych krajów.

Turyści najczęściej wybierają hotele znajdujące się w głównej miejscowości Ban Mae Haad, na zachodnim wybrzeżu. Części wschodnia i północna wyspy są słabo rozwinięte, można tam jednak korzystać z lokalnych restauracji, wynająć bungalow i poczuć się jak jeden z mieszkańców tego niezwykłego zakątka. Dla wielu niepowtarzalną okazją jest możliwość skosztowania regionalnej kuchni i świeżych owoców morza.

Leave a Reply