Lizbona

Na początku maja miałem okazję zwiedzenia najciekawszych miejsc Półwyspu Iberyjskiego. Jednym z punktów wycieczki była stolica Portugalii Lizbona która swoim niepowtarzalnym klimatem zdobyła moja serce.

 

Mosteiro dos Jeronimos

Mosteiro dos Jeronimos czyli Klasztor Hieronimitów w Lizbonie – jest to jeden z obowiązkowych punktów programu podczas zwiedzania Lizbony – odwiedzany roczni przez setki tysięcy turystów co bardzo dobrze widać na zdjęciu:

Mosteiro dos Jeronimos
Mosteiro dos Jeronimos

 

Torre de Belem

Znajdująca się w pobliżu Klasztoru Hieronimitów strzeże wejścia do portu na rzece Tag.

torre de belem
Torre de Belem

Sacadura Cabrala, Gago Coutinho – pomnik

Pomink upamiętniający pierwszy lot nad południowym atlantykiem z Portugalii do Brazylii. Jest replika samolotu Fairey F-3 na którym Sacadura Cabrala i Gago Coutinho dokonali historycznego lotu

Fairey F-3
\Fairey F-3, Lizbona

Pomnik Odkryć Geograficznych w Belem (Padrão dos Descobrimentos)

Pomnik robiący imponujące wrażenie ponad 50 metrowy pomnik znajdujący się w Belem. Postacie na pomniku przedstawiają wszystkich najważniejszych portugaliskich odkrywców min Vasco Da Gama, Ferdynad Magellan czy Henryk Żeglarz.

pomnik odkrywców lizbona
Pomnik odkrywców

Most 25 kwietnia (Ponte 25 de Abril)

Imponująca konstrukcja wznosząca się miejscami na 70 metrów – stworzona przez tą samą firmę która zrobiła słynny Golden Gate w San Francisco. Most ma prawie 3 km długości jest dwupoziomowy i robi na żywo imponujące wrażenie. Z tego co słyszałem w tłumie to dość często w filmach jest wykorzystywany jako zamiennik dla Golden Gate.

 

Most 25 kwietnia Lizbona
Most 25 kwietnia Lizbona

 

Żółty tramwaj Lizbona

Jeden ze znaków rozpoznawczych Lizbony. Stary ale jary tramwaj który podczas jazdy dostarczy niezapomnianych emocji. Kursują dwie linie 12 i 28. 12 to linia krótsza – ponoć podróż zajmuej okło 20 minut, natomiast podróż linią 28 to już około godziny w jedną stronę i kolejną godzinę na powrót do punktu startu. Świetna sprawa, wszystko się trzęsie, skrzypi przez co frajda jest nieziemska.  Niestety jest też małe „ale” grasują tam kieszonkowcy i praktycznie na każdym kursie są obecni.

 

Tramwaj Lizbona
Żółty tramwaj Lizbona

 

A tutaj galeria z wycieczki po Lizbonie:

 

Zobacz oferty wypoczynku na tui.pl: Portugalia wakacje

Random Posts

One thought on “Lizbona

Leave a Reply