Plac Hiszpański w Sevilli

Zobaczyć Plac Hiszpański w Sewilli.

Plac Hiszpański jest jednym z głównych zabytków Sewilli. To urocze miejsce nęci turystów niezwykłym klimatem i bogactwem stylów architektonicznych. Przebywając w Sewilli, nie można zaprzepaścić okazji, by zobaczyć to wspaniałe miejsce.

Plac Hiszpański Sevilla
Plac Hiszpański Sevilla, źródło: hiszpania.waw.pl

Plac Hiszpański mieści się w północno-wschodniej części Parku Marii Luizy. Został zaprojektowany pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku przez Anibala Gonzalesa, najpopularniejszego architekta tamtego okresu. Projekt powstał z myślą o Wystawie Iberoamerykańskiej i obejmował zarówno sam plac, jak i sztuczne koryto rzeczne oraz pałac usytuowany we wschodniej części placu. Stąd już tylko parę kroków do malowniczych alei przecinających ogród i noszących nazwy słynnych konkwistadorów.

Plac Hiszpański urzeka niepowtarzalnym połączeniem różnych stylów. Turyści odwiedzający to miejsce pozostają pod urokiem zieleni parku Marii Luizy, z której wyłania się pełen zdobień zakątek. Na korytem rzeki obwodzącej plac przerzucono kilka klimatycznych mostków, po których można się przechadzać. Jeśli zaś upał stanie się zbyt dokuczliwy warto udać się ku fontannie znajdującej się w centralnej części placu, obficie tryskającą chłodną wodą i ofiarującą przyjemne orzeźwienie.

Plaza de Espana
Plac Hiszpański, źródło: freeimages.com

Pałac, który zamyka plac, również stanowi wielką atrakcję. Składają się nań styl barokowy, który zdobi fasadę budynku, pozostałe części zbudowano w stylu renesansowym. W narożnikach postawiono dwie okazałe wieże wzorowane na Giraldzie. Skrzydła pałacu zdobią arkady i balustrady, a w ich cieniu ukryto 48 nisz z przytulnymi ławeczkami. Każda z nisz ozdobiona jest słynnymi płytkami azulejos. Te same piękne mozaiki bogato zdobią również mostki przerzucone nad korytem rzeki. Zadaniem niezwykłych mozaik było ukazać charakterystyczne cechy wszystkich hiszpańskich prowincji.

Po rzece pływają łódki, które turyści mogą odpłatnie wynajmować. Być może dlatego miejsce to często określane jest „hiszpańską Wenecją”. Tymczasem wnętrza samego pałacu zajmowane są przez włodarzy miasta i nie są udostępniane zwiedzającym.

most plac hiszpański
Most – Plac Hiszpański Sevilla, źródło: hiszpania.waw.pl

Miasto Real- mozaika – Plac Hiszpański w Sevilli

Mozaika - plac hiszpański
Mozaika, źródło: hiszpania.waw.pl

 

Cordoba – Plac Hiszpański w Sevilli

cordoba
Cordoba, Plac Hiszpański Sevilla

 

Fontanna  – Plac Hiszpański Sevilla

Fontanna Sevilla
Fontanna Sevilla, źródło: hiszpania.waw.pl

 

Wakacje Hiszpania z TUI >>

Random Posts

Leave a Reply