Podróże do Rosji

Russian holidays

Russian holidays, czyli wakacje w Rosji, rosyjskie wakacje.

Od pewnego czasu coraz bardziej modne są podróże do Rosji – zarówno w grupach zorganizowanych przez polskie biura podróży, jak i na własną rękę. Kusi nas wielki kraj, te wielkie przestrzenie, które pokonać można samolotem (wersja dla bogatszych) czy pociągiem (wersja dla wszystkich, którzy marzą o kilkudniowej wyprawie na Syberię), chcemy poznać kulturę wielu narodowości zamieszkujących Rosję (Ewenkowie, Czukcze, Jakuci i inni z pewnością wydają się nam odlegli z perspektywy tysięcy kilometrów, jakie nas od nich dzielą). Niektórzy szukają większej dawki adrenaliny, większych wyzwań i większej egzotyczności. Dla niektórych będzie to rzeczona podróż koleją, dla innych będzie to zwiedzanie blokowisk Moskwy czy innych miast rosyjskich, inni zaś wybiorą spływ rzekami Syberii czy wędrówki górskie po Uralu.

Na stronie internetowej

Russia Outdoor

znaleźć można oferty wyjazdów narciarskich w góry Kaukazu. Któż z zapalonych narciarzy nie chciałby spróbować swoich sił w tych górach? Któż nie chciałby poznać smaku przygody na wysokości ponad 4 000 metrów i korzystać z nart tam, gdzie nie ma tłoku i wokół nas jest cicho i spokojnie?

Rosja to wielki kraj, to kraj w którym zmiany zachodzą z jednej strony gwałtownie, z drugiej zaś spokojnie i leniwie. Angielskojęzyczny artykuł Russia – time has stopped może być dla wielu czytelników ciekawym źródłem informacji o Moskwie i rosyjskiej prowincji.

  • Artykuły autora :

Artykuły