Saragossa – wspaniała architektura

Hiszpańskie miasto położone na rzece Ebro to stolica regionu autonomicznego Aragonii i prowincji Saragossa. Jest często odwiedzanym miastem ze względu na swoje położenie, znajduje się bowiem na trasie łączącej Madryt z Barceloną, jednak nie tylko to przyciąga tutaj rzecze podróżnych.

Miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze względu na urzekające widoki i górzysty krajobraz. Co zatem warto zobaczyć odwiedzając tę krainę?

Saragossa panorama miasta

Saragossa słynie ze swojej bogatej architektury, znajdującej się już na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Do obowiązkowych pozycji na turystycznej mapie należy pochodząca z przełomu XVII i XVIII wieku bazylika o czterech wieżach i jedenastu kopułach – Nuestra Señora del Pilar. Na uwagę zasługują w niej przede wszystkim freski Goi oraz figura Najświętszej Marii Panny na Kolumnie (El Pilar), otaczana czcią przez Hiszpanów, co roku odwiedzane prze miliony turystów. Interesująca ze względu na bogactwo stylów jest także La Catedral del Salvador, którą budowano blisko pięć wieków. Spacerując po mieście warto przejść się Puente de Piedra, siedmiołukowym mostem nad rzeką Ebro, który pozwoli przemieścić się z jednej strony urokliwego miasteczka na drugą. Miejscem szczególnie polecanym przez miłośników historii starożytnej są rzymskie ruiny, w których odnaleźć można pozostałości murów, teatru, łaźni czy portu rzecznego, pochodzące z II w. To nie lada gratka dla pasjonatów klasycznego piękna.

Saragossa - widok - architektura

Saragossa przypadnie do gustu także osobom ceniącym dobrą kuchnię. Nie brak w niej ulic z klimatycznymi restauracjami, gdzie skosztować można słynnego hiszpańskiego tapas i poczuć tradycyjną hiszpańską atmosferę. Podczas tych kulinarnych podboi z pewnością usłyszy się o anegdotach i historii miasta oraz związanym z nim Francisco Goya. Wieczorową porą, prócz dyskotek i klubów, na amatorów dobrej zabawy czekają kabareciarze, którzy w groteskowy, często kontrowersyjny sposób prezentują swoje show.

Saragossa

Saragossa to miejsce łączące piękno przyrody z historycznym duchem miasta. Choć nie brak w nim ekskluzywnych kurortów to polecane jest zwłaszcza osobom ceniącym aktywny wypoczynek na łonie natury, czemu doskonale sprzyja piękna i słoneczna pogoda. Z pewnością każdy kto odwiedzi to miasto, wyjedzie z niego w pełni usatysfakcjonowany.

Random Posts

Leave a Reply