Sylwester na nartach w Alpach

Wyjazdy na narty dla amatorów

Coraz częściej decydujemy się na zimowy wyjazd na narty w góry, nie tylko w Polsce, ale i do wielu znanych i słynnych kurortów narciarskich Europy, licząc się z tym, że  nasza aktywność ruchowa spowoduje radość, entuzjazm, większe zadowolenie. Duża w Polsce popularność aktywnego wypoczynku na nartach powoduje pojawienie się jakościowych ofert wyjazdów narciarskich i zorganizowanych pobytów w ośrodkach alpejskich, w połączeniu z bogatym programem po nartach.

Jeśli wyjechać na narty – to w Alpy, na przykład włoskie

Ze względu na fakt, że do kurortów alpejskich z Polski można dotrzeć w ciągu jednego dnia, a sami alpejscy włodarze wykazali spore chęci, by ściągnąć turystów z naszego kraju wielu polskich miłośników narciarstwa rekreacyjnego  upodobało sobie kurorty w alpejskiej części słonecznej Italii (popularne narty w Dolomitach), w południowej Austrii czy też na pograniczu niemiecko-szwajcarskim.

Najprościej i najszybciej jest dotrzeć do Tyrolu i skorzystać z ofert słynnych tyrolskich ośrodków narciarskich, takich jak: przyjazny dla rodzin region Stubai czy też przepiękny Zillertal.

My jednak proponujemy oferty warszawskiego biura Invitatio, które w ramach strony narty Sylwester promuje regiony narciarskie Włoch, gdzie czekają na Państwa niezwykłe atrakcje, tradycyjna włoska gościnność, wyśmienite włoskie wino, sycylijskie owoce, smaczna lekka i pożywna włoska kuchnia oraz słoneczna pogoda, wymarzona dla aktywnego wypoczynku na nartach. Nasze biuro od wielu lat organizuje zimowe wyjazdy na narty, gwarantuje opiekę mówiących po włosku rezydentów i doświadczonej kadry instruktorskiej a także atrakcyjne formy spędzania czasu po nartach, w tym wieczorki z muzyką.

Nauka jazdy na nartach w czasie wyjazdu

Wybierając odpowiednią ofertę dla nas i naszej rodziny sprawdźmy, czy organizator gwarantuje udział w wyjeździe instruktorów narciarstwa i snowboardu, dzięki czemu w przypadku słabych indywidualnych umiejętności będzie szansa na naukę, pozwoli to na wyeliminowanie typowych błędów początkujących narciarzy, takich jak: ściśnięcie nóg i kolan, jazda na zbyt sztywnych nogach, zbyt sztywne ramiona czy też niemożność zachowania równowagi w czasie zjazdu.

Instruktorzy narciarscy winni również zaproponować codzienne ćwiczenia mające na celu rozgrzanie organizmu, w celu zminimalizowania skutków upadków na stoku.

Organizować samodzielnie czy zaufać specjalistom z biur podróży

Analizując zimowe potoki turystów możemy powiedzieć sobie otwarcie, że sposobem na zimową dobrą kondycję Polaków stały się wyjazdy na narty i sport ten zaczyna dominować. Dla wielu osób istnieje alternatywa pomiędzy nabyciem własnych nart i osprzętu a jego wypożyczeniem w każdym miejscu, gdzie przygotowano stoki narciarskie.

Podstawowym problemem przy wyborze oferty jest decyzja czy skorzystać z oferty biura podróży, czy zaplanować wyjazd samodzielnie i jak zwykle w tego typu przypadkach nie ma jasnego rozwiązania problemu. Wydaje się, że oferta wyjazdu z biurem podróży ma kilka niezaprzeczalnych atutów takich jak: szybszy zakup skipassu, o czym wspominaliśmy już w tym artykule, możliwość zagwarantowania transportu do ośrodka narciarskiego, możliwość skorzystania z darmowych lekcji nauki jazdy na nartach czy też opieka polskojęzycznego rezydenta, zarówno w sprawach codziennych jak i sytuacjach losowych.

Zauważalna na niektórych forach internetowych pozorna oszczędność wynikająca z odrzucenia z góry oferty biur podróży, poprzez samodzielne zaplanowanie dojazdu i miejsca noclegu może oznaczać dużą stratę czasu koniecznego do tego, by przygotować pożywne posiłki i na zakup potrzebnych artykułów spożywczych, który to czas można spożytkować na dłuższy pobyt na stokach czy odpoczynek i regenerację sił.

Problemem w czasie wyjazdu bez udziału biura podróży może być również transfer z Polski do kraju docelowego, nie każdy posiadający prawo jazdy jest doświadczonym kierowcą a drogi w okresie zimowym nie zawsze zagwarantują bezpieczną podróż z zegarkiem w ręku.

  • Artykuły autora :

Artykuły