Szczęśliwe Wyspy Kanaryjskie

Odwiedzali je już starożytni, w czasach nowożytnych ich renesans przypadł na początek epoki oświecenia, kiedy to ludzie znów pokochali życie i zaczęli cieszyć się podróżowaniem. Od najdawniejszych czasów Wyspy Kanaryjskie określane były mianem szczęśliwych. Tak jak dawniej, tak również i dzisiaj tych kilka wulkanicznych wysp stanowi prawdziwy raj na ziemi dla wszystkich, którzy chcą wypocząć, ogrzać się w promieniach słońca i zrelaksować w otoczeniu cudownych krajobrazów. Co warto zwiedzić i gdzie najlepiej pojechać, nad tym dobrze jest zastanowić się jeszcze w domu. I ułożyć sobie plan podróży na Wyspy Kanaryjskie.

To co ważne dla każdego turysty

Większość podróżujących po świecie mniej lub bardziej musi się liczyć z kosztami. Dawniej Wyspy Kanaryjskie kojarzone były z luksusem, z kurortami odwiedzanymi przez znanych, a przede wszystkim bogatych. Obecnie jednak branża turystyczna oraz warunki podróżowania się zmieniły. Coraz więcej osób może sobie pozwolić na to, by zwiedzać cały świat. Umożliwiają to tak tanie noclegi, jak również dynamiczny rozwój jeszcze tańszego latania. Szybko do celu i do tego bez konieczności płacenia kroci, oto jak wielu turystów podsumowuje swoją wycieczkę między innymi na Wyspy Kanaryjskie. Tamtejsi gospodarze również zrozumieli, że najwięcej pieniędzy przynoszą turyści, którzy po prostu lubią podróżować. Nie stać ich na luksusy, za to chętnie odwiedzają nowe miejsca. Kolejną dobrą informacją dla wszystkich, rozważających Wyspy Kanaryjskie jako cel swojej kolejnej podróży, jest pogoda. Hasło: tutaj wiosna się nie kończy, jest jak najbardziej adekwatne. Bez dokuczliwych upałów, które sprawiają, że odechciewa się wszystkiego. Bez zimna, chłodu i wielodniowego deszczu, który również zmusza do siedzenia w hotelu. Wyspy Kanaryjskie kuszą zatem przez cały rok, dzięki czemu polecieć może tam każdy. Data urlopu nie ma tu większego znaczenia. Do określenia wyspy szczęśliwe dołącza zatem inne, równie często stosowane, mianowicie ,,archipelag marzeń”. Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie z pewnością jest spełnieniem marzeń każdego, kto lubi przyjemne ciepło i słońce, które jednak nie parzy skóry. Zwolennicy tropików też jednak nie powinni być zawiedzeni. Wystarczy, że na ten hiszpański archipelag udadzą się w środku lata.

Wyspy Szczęśliwe …

Wyspy Kanaryjskie, popularne Kanary, składają się z siedmiu głównych wysp oraz wielu mniejszych, które jednak nie są zamieszkane. Nie stanowią również celu turystycznych przyjazdów. Branża turystyczna koncentruje się natomiast na największych wyspach. Można je podzielić na dwa mniejsze archipelagi. Pierwszy nazywany jest Wyspami Szczęśliwymi. Obejmuje pięć wysp położonych dalej od kontynentu afrykańskiego. Niewątpliwie najbardziej znana jest Teneryfa. Na cudownym piasku pięknych i czystych plaż odpoczywa się wdychając świeże powietrze i patrząc na śnieg, pokrywający szczyt wulkanu. Warto przypomnieć, że podobnie jak Hawaje, również Wyspy Kanaryjskie powstały na skałach wulkanicznych. Wracając do Teneryfy, to tutaj można bawić się całą dobę. Imprezy organizowane na tej wyspie sława wyprzedza w różnych zakątkach globu. Kolejna jest Gran Canaria, na której świetnie odnajdują się zwolennicy pieszych wędrówek po górach. Podobnymi walorami kusi La Palma, czy kolejna ,,szczęśliwa” wyspa. Poza biernym wypoczynkiem na plaży można tu spędzać czas bardzo aktywnie na świeżym powietrzu. La Gomera to natomiast ostatni przystanek Krzysztofa Kolumba przed odkryciem Ameryki. Na wyspie do zobaczenia jest między innymi jego dom. Wyspę charakteryzuje również ogromny kontrast deszczowych i zamglonych gór oraz pustyni bez kropli opadów. Ostatnia i zarazem najmniejsza wyspa, o której warto tu wspomnieć to El Hierro. Ciekawostką jest chociażby to, że od niemal dwudziestu lat cała energia pochodzi tu z odnawialnych źródeł. Tak więc mieszkańcy i zarządcy El Hierro to najlepszy przykład do naśladowania.

Zachód słońca kanary

… i Wyspy Purpurowe

Obok szczęśliwych w skład Wysp Kanaryjskich wchodzą również te określane mianem purpurowych. To dwie wyspy, położone we wschodniej części opisywanego tu archipelagu. Pierwszą jest Lazarote, czyli wyspa wyróżniająca się przede wszystkim krajobrazami. Całe Wyspy Kanaryjskie są piękne, ale to co można zobaczyć na Lazarote często przechodzi wyobrażenia osób, przyjeżdżających tam po raz pierwszy. Utworzona na lawie pochodzącej z wybuchających wulkanów, to właśnie z nimi kojarzona jest najbardziej. Można tu zobaczyć między innymi najdłuższą jaskinię lawową, poznać nietypowy rodzaj uprawiania winogron i przekonać się, że zyski finansowe nie zawsze są najważniejsze. Wielu mieszkańców Lazarote opowiedziało się bowiem za ograniczeniem rozwoju turystyki na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ostatnią wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, a zarazem drugą wyspą purpurową, jest Fuerteventura. Wypoczywającym na jej pięknych plażach może spodobać się informacja, że piasek znajdujący się na tej konkretnej wyspie pochodzi z Afryki. Do kontynentu z tej części Wysp Kanaryjskich jest bowiem trochę ponad sto kilometrów. Sama Fuerteventura wyróżnia się natomiast zróżnicowaniem krajobrazu. Klify, górzyste pasma i wydmy. Wszystko to można spotkać na Fuerteventurze.

Wyspy Kanaryjskie port

Random Posts

Leave a Reply