Szybki pociąg Helsinki – Petersburg

Umowne pojęcia wschód i zachód Europy są teraz jeszcze bliżej dzięki szybkiemu pociągowi o wdzięcznej nazwie Allegro – relacji Helsinki, Finlandia – Petersburg , Rosja. Pociąg ten  zawiezie turystów do starej cesarskiej stolicy w ciągu zaledwie trzech i pół godziny.

szybki pociąg Allegro Helsinki - Petersburg
szybki pociąg o nazwie Allegro Helsinki - Petersburg, zdjęcie dzięki VisitFinland.com

Allegro to nowy pociąg na trasie Helsinki-St Petersburg , pozwalający na  zmniejszenie czasu podróży między dwoma miastami o jedną trzecią w stosunku do standardowych składów kolejowych. Pociąg porusza się z maksymalną prędkością 220 km / h, mieści do 344 pasażerów w pierwszej i drugiej klasie.

Pociąg jest dostępny dla pasażerów korzystających z wózków inwalidzkich, jak również osób podróżujących ze zwierzętami. Inne udogodnienia obejmują restaurację, pomieszczenie konferencyjne i salę zabaw dla dzieci.

Bilet w jedną podróż z Helsinek do Sankt Petersburga kosztuje wg cen z początku 2011 roku € 84 w drugiej klasie, w pierwszej zaś  € 134 i obejmuje przekąski, gazety codzienne oraz kawę lub herbatę.

Allegro odchodzi codziennie z Helsinek do Petersburga o 10:00 i 15:00 oraz z Petersburga do Helsinek o 06:40 i 15:25. Do lata 2011 r. liczba codziennych kursów  wzrośnie z dwóch do czterech.

Więcej info: http://www.vr.fi/en/index/ulkomaat/venaja/palvelut_junissa/allegro.html

  • Artykuły autora :

Artykuły