Wat Phrathat Doi Suthep

Wat Phrathat Doi Suthep

 

Tajlandia jest miejscem, w którym czeka na nas wiele fascynujących zabytków. Przede wszystkim wspomniany kraj jest słynny z uwagi na obecność najróżniejszych świątyń. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych świątyń jest Wat Phrathat Doi Suthep, która stanowi najważniejszy symbol Chiang Mai.

Charakterystyczne położenie świątyni

Prezentowana świątynia cechuje się charakterystycznym położeniem. Cały kompleks jest zlokalizowany na wzgórzu, w kierunku zachodnim od Chaing Mai. Dzięki temu turyści mogą stąd podziwiać niezwykłe widoki, które na długo zapisują się w pamięci. Przede wszystkim można przyjrzeć się samej stolicy prowincji – turyści mogą podziwiać jej cudowną panoramę. Malownicze widoki bez wątpienia są argumentem przemawiającym za atrakcyjnością omawianej świątyni.

Jak dostać się do kompleksu sakralnego?

Każdy turysta, który jest zainteresowany zwiedzaniem kompleksu sakralnego musi liczyć się z koniecznością pokonania niemałych schodów. Łącznie znajduje się tutaj 306 stopni, które znakomicie wpisują się w charakter tego niezwykłego miejsca. Warto zaznaczyć, że posiadają one zdobienia nawiązujące do postaci mitycznego węża.

Złocenia na pierwszym miejscu

W kompleksie świątyni dużą rolę odgrywają złocenia, które nadają jej specyficznego charakteru. Na szczególną uwagę zasługuje pozłacana chedia – to właśnie tutaj zostały umieszczone relikwie Buddy. Na specyficzny klimat świątyni wpływają także charakterystyczne parasolki wykonane z ażurowej formy. Będąc we wnętrzu świątyni od razu można poczuć przepych związany z licznymi złoceniami.

Przydatne informacje dla turystów

Jeśli zamierzamy zwiedzić prezentowaną świątynię, musimy pamiętać o przestrzeganiu najważniejszych zasad. Ważny jest między innymi nasz strój, który powinien być skromy, nierzucający się w oczy. W niektórych miejscach konieczne okaże się zdejmowanie obuwia. Należy także pamiętać o tym, aby nie dotykać rzeźb, które są przedstawieniem Buddy, bo będzie to jednoznaczne z brakiem szacunku wobec najważniejszych obiektów religijnych.

Random Posts

Leave a Reply