Egipt

Egipt to jeden z tych afrykańskich krajów, którego turystom przedstawiać nie trzeba. Ten kraj to nie tylko nie lada gratka dla amatorów zwiedzania, ale przede wszystkim mekka płetwonurków.

Do najważniejszych zabytków wpisanych na listę UNESCO należą: góra Synaj z klasztorem i kolekcją rękopisów, piramidy i świątynie w Memfis, ruiny miasta Abu Mena a także liczne budynki zlokalizowane w Kairze, stolicy kraju.

Turyści najczęściej odwiedzają egipskie piramidy w Gizie z Wielkim Sfinksem, okolice Zbiornika Nasera czy wybierają się na rejsy po Nilu. Równie atrakcyjne mogą być wycieczki na wielbłądach po pustyni i wybrzeżu Morza Czerwonego.

Morze Czerwone słynie z jednych z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, obfitujących w liczne gatunki ryb, skorupiaków i innych morskich zwięrząt. Właśnie dlatego egipskie bazy nurkowe przyciągają płetwonurków z całego świata. Do najpopularniejszych z nich należy Dahab położony przy słynnym Blue Hole. Amatorzy plażowania najczęściej wybierają kurorty bezpośrednio połączone z lotniskami takie jak położony na Półwyspie Synaj Sharm el-Szejk, Hurghada czy Taba.