Francja

Francja to niezmiennie światowy turystyczny wybór numer jeden! Przyciąga zarówno Paryż nazywany stolicą zakochanych, ale także luksusowe kurorty na Lazurowym Wybrzeżu czy urokliwe krajobrazy Prowansji. To kierunek, na który często decydują się również amatorzy sportów zimowych zachwyceni francuskimi stokami w Alpach.

Paryż to miasto, którego nie da się zwiedzić w kilka dni. Jest jednak kilka punktów obowiązkowych na turystycznej mapie. Wieża Eiffla, Luwr czy Wzgórze Montmartre to miejsca, które musi zobaczyć każdy odwiedzający francuską stolicę. W przerwach od intensywnego zwiedzania warto zatrzymać się na kawę i pysznego croissanta w jednej z paryskich kawiarenek.

We Francji wspaniały urlop spędzą też amatorzy plażowania – Lazurowe Wybrzeże może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż Europy.

Na relaks z lampką wyśmienitego wina warto wybrać się do Prowansji. Region ten słynie z przepięknych wzgórz porośniętych lawendą i ziołami – takiego widoku nie zobaczycie w żadnym innym zakątku świata!