Rosja

Rosja to kraj tak duży i różnorodny, że na jego poznanie potrzeba przynajmniej kilku wizyt. Położone na dwóch kontynentach państwo konrastów oferuje turystom z jednej strony możliwość zachwytu carską architekturyą w miastach takich jak Moskwa czy Sankt Petersburg, z drugiej urzekającą przyrodę: Jezioro Bajkał, przepiękne plaże u wybrzeży Morza Czarnego czy stoki i szlaki górskie Uralu.

Pierwszy punkt na turystycznej mapie Rosji to bez wątpienia jej stolica, czyli Moskwa. Jest jednym z najdroższych miast świata, ale równocześnie nazywana jest “Królową kontrastów”.
W Moskwie podziwiać można wyjątkowe zabytki. Rosja jest krajem prawosławnym, słynącym ze swojej carskiej historii i na każdym kroku w architekturze widać wpływ religii oraz pozostałości po Imperium Rosyjskim. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Kreml i Plac Czerwony.

Amatorzy plażowania spędzą relaksujący urlop nad Morzem Czarnym. Rosja to także kraj, który zachwyci miłośników przyrody. Warto wybrać się nad Bajkał – najstarsze i najgłębsze jezioro świata, zobaczyć północ porośniętą tundrą i lasem lub podziwiać stepowy krajobraz azjatyckiej części kraju.