Turcja

Turcja to od kilku już lat jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Ten kraj położony na dwóch kontynentach oferuje turystom wiele atrakcji: od pięknych plaż po wyjątkowy urok bazarów i niesamowitych zabytków.

Ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez plażowania powinni koniecznie wybrać się na Riwierę Turecką nad Morzem Śródziemnym. Kurorty takie jak Alanya, Antalya, Bodrum czy Side są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia turystów. Słoneczna pogoda, piękne plaże i ciepła, czysta woda potrafią zachwycić.

Turcja to kraina historyczna, pełna zabytków. Jednym z najbardziej wyjątkowych jest Kapadocja – słynąca z niezwykłego ukształtowania terenu i skalnych miast wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Innym cudem natury, który trzeba zobaczyć jest Pamukkale – wapienne tarasy, które wyglądają jakby pokryte śniegiem.

Osobną podróż warto odbyć do Stambułu (İstanbul), największego i najbardziej znanego miasta Turcji. To jedno z najbardziej różnorodnych miast świata. Leży na dwóch kontynentach i na każdym kroku widać przenikanie się kultury europejskiej i azjatyckiej oraz trzech największych religii: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Do najważniejszych zabytków należą: Hagia Sofia i Błękitny Meczet. Koniecznie trzeba też wybrać się na Kryty Bazar lub jeden z mniejszych targów.