Wynajem samochodów na Kaukazie

Ostatnio miałem okazję być w Gruzji i Armenii. Pozwoliłem sobie na wynajęcie w każdym z tych krajów samochodu (klasy najtańszej), przy czym wynajem w Gruzji trwał 3 doby, a w Armenii 2 doby. Oferty niedrogiego najmu samochodów znalazłem w Internecie, ale posłużyłem się w tym celu rosyjską wersją Google w Armenii, a w Gruzji wersją gruzińską, z wpisaniem poszukiwanej frazy w języku rosyjskim.

Z podpisaniem umowy nie było żadnych problemów, warunki nie odbiegały od tych stosowanych w Europie, wybrałem w Gruzji Toyotę Yaris z automatyczną skrzynią biegów, w Erywaniu zaś była to Kia Picanto z niewielkim silnikiem i skrzynią manualną. Średnie spalanie przy 2 osobach w pojeździe zamknęło się w 6 litrach na 100km, przy czym ze względu na ukształtowanie terenu w obu krajach bardzo często zmuszeni byliśmy do jazdy górskiej.

Za 3 dniowy wynajem samochodu w Gruzji zapłaciłem 135 USD, do tego koszt paliwa wyniósł 120 lari (1 litr = 2 lari) a mycie 5 lari, zrobiliśmy około tysiąca kilometrów, samochodem dojechaliśmy do monastyru Dawid Garedża, objechaliśmy całą Kachetię oraz przejechaliśmy Gruzińską Drogę Wojenną. Samochód został wypożyczony z http://car-rent.ge/, kaucja wymagana 300 USD.

Za 2 dniowy wynajem samochodu w Armenii zapłaciłem 72 USD, do tego koszt paliwa wyniósł 19 000 dram (1 litr = 500 dram) a mycie 2000 dram, zrobiliśmy około 650 km, samochodem wybraliśmy się przez cała Armenię aż do monastyru Tatev. Samochód został wypożyczony z http://hertz.am/, kaucji nie wpłacaliśmy, natomiast zeskanowano naszą kartę.

Łącznie koszty najmu samochodu w Gruzji wyniosły ok. 660 PLN, a w Armenii ok. 395 PLN

  • Artykuły autora :

Artykuły