Wynajem samochodu i zwiedzanie Danii

Jeśli lecisz samolotem do Danii i masz ochotę pozwiedzać ten kraj dobrym sposobem jest wynajem samochodu na miejscu.

Dania jest naprawdę pięknym krajem mającym wiele do zaoferowania indywidualnemu turyście. Wynajem samochodu w Danii jest bezproblemowy, a dzięki temu sam możesz doświadczyć, jak doskonale możesz spędzić swój wolny czas w czasie podróży samochodem po Danii. Jeśli jednak preferujesz zwiedzanie w grupie, skorzystaj z usług jakiegokolwiek biura podróży, które oferuje wycieczki do tego zakątka Europy. Wycieczki do Skandynawii z reguły nie są tanie, ceny hoteli i innych usług świadczonych turystom są jednakowo wysokie, ale jeśli szukasz dobrej oferty za nieduże pieniądze i chcesz poznać kraje skandynawskie – sprawdź ofertę wycieczek do Skandynawii.

Dania jest członkiem Unii Europejskiej i przepisy ruchu drogowego są dość rygorystyczne. Oto niektóre fakty, które mogą okazać się przydatne:

  • pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów (także siedzących z tyłu),
  • jazda odbywa się po prawej stronie drogi,
  • maksymalna prędkość na autostradzie to 130 kilometrów na godzinę, na obszarze niezabudowanym zaś – 80 kilometrów na godzinę,
  • dla dzieci poniżej 3 lat należy użyć specjalnego fotela,
  • dozwolony limit alkoholu we krwi wynosi 0,5 miligrama alkoholu na mililitr, chociaż najbezpieczniej jest zawsze prowadzić będąc na 100% trzeźwym, o co apelujemy zawsze.

Zdecydowałeś  się wynająć samochód w Danii? To doskonały wybór, albowiem Dania jest piękny kraj i doskonałe miejsce na wakacje. Powierzchnia Danii jest dość mała i zwiedzanie tego kraju samochodem jest bardzo popularnym sposobem spędzania wakacji. Jeśli jesteś singlem i szukasz osób podobnych do siebie, chcących wspólnie podróżować – nie ma problemu: mamy na to rade, albowiem program naszych wycieczek dla singli przewiduje również zwiedzanie wybranych miejsc w krajach Skandynawii.

Kopenhaga, stolica Danii
Kopenhaga, stolica Danii

Dania jest raczej niewielki kraj położony w północnej Europie, leży na skrzyżowaniu dróg między Morzem Północnym i Bałtykiem. Krajobraz kraju to głównie płaskie tereny pozbawione większych gór. Klimat Danii jest bardzo łagodny.

  • Artykuły autora :

Artykuły