Wynajem samochodu i zwiedzanie Francji

Francja to jeden z najciekawszych krajów świata, bardzo popularna destynacja turystyczna będąca w ofercie każdego szanującego się biura podróży, oferującego wycieczki autokarowe czy lotnicze. Kraj może zaoferować każdemu turyście niezwykłe przeżycia, dlatego bardzo łatwo jest znaleźć tanie rozwiązanie by poznać francuską prowincję i  rozpocząć podróż swojego życia. Tym rozwiązaniem (zwłaszcza jeśli podróżują np. 4 osoby) jest podróż wynajętym samochodem, która zresztą jest bardzo popularnym sposobem poznawania Francji.

Wynajmujesz samochód we Francji? Oto niektóre fakty mogą okazać się przydatne:

  • jazda odbywa się po prawej stronie drogi,
  • maksymalna prędkość na autostradzie to 130 kilometrów na godzinę, na zwykłej drodze w obszarze niezabudowanym – 90 kilometrów na godzinę,
  • pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla pasażerów z przodu i z tyłu,
  • dozwolony limit alkoholu we krwi wynosi 0,5 miligrama alkoholu na mililitr, apelujemy jednak by w ogóle nie próbować alkoholu w czasie przejazdów samochodem,
  • przekroczenia prędkości i inne wykroczenia podlegają grzywnie opłacanej na miejscu.
Paryż zwiedzanie Paryża wycieczki do Paryża
Paryż zwiedzanie Paryża wycieczki do Paryża

Istnieje wiele powodów, by wyruszyć na podbój tego kraju: poznaj wina regionów Bordeaux i innych, spróbuj słynnych serów we Francji, poznaj mroczne tajemnice historii, zwiedź dawne twierdze Albigensów i Katarów, zasmakuj w możliwościach wędrówek z plecakiem po Masywie Centralnym, zwiedź francuską riwierę. Wiele z tych ciekawych miejsc poznasz dzięki tanim wycieczkom, które organizujemy dla Ciebie po to, byś sam zasmakował w tym co najlepsze w Europie i poznał europejskie dziedzictwo kulturowe.

Francja jest częścią Unii Europejskiej i oznacza to, że ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę drogową, która zapewnia łatwe opcje w podróży: wiele parkingów, stacji benzynowych, miejsc odpoczynku dla turystów. Po Paryżu jednak najlepiej jest poruszać się komunikacją miejską, w samym zaś centrum miasta – pieszo.

  • Artykuły autora :

Artykuły