Gran Canaria

Hiszpański raj bogów

Piasek, który delikatnie pieści stopy, subtelność morskiej głębi oraz intensywność promieni słonecznych – to Gran Canaria. Wyspa każdego roku przyciąga spragnionych wypoczynku i szaleństwa turystów, którzy poszukują nietuzinkowego spędzenia wolnego czasu. Położona nad Oceanem Atlantyckim , w sąsiedztwie kolorowej Afryki, należąca do Archipelagu Wysp Kanaryjskich nie bez przyczyny uważana jest za królową prawdziwego relaksu. Z lotu ptaka Gran Canaria przypomina piękną, morską muszlę, a w otoczeniu oceanicznego lazuru jest tak bajeczna, że działa niczym magnez.

grancanaria

Bogactwo niezliczonych możliwości pozwala na zaplanowanie urlopu dokładnie skrojonego na miarę wyobrażeń. Praktycznie każdy jego dzień może być zupełnie inny. Jednego dnia kusić nas będą plaże, innego zapragniemy zagłębić się w egzotyczną przyrodę. Warto wspomnieć, że wyspa należy do zachodniej części Rezerwatu Biosfery, do którego zaliczają się aż 33 odrębne obszary chronione. Plaże są bardzo różnorodne, od tych złotych, piaszczystych, po niewielkie z czarnym jak diament podłożem. Rodziny docenią plaże nim dedykowane np. Amadores lub San Agustin. Żądni przestrzeni i dobrego wiatru surferzy będą mogli nacieszyć się morskim szaleństwem na El Confital, który jest bardzo przyjazną plażą także dla naturystów. Do szalenie urokliwych plaż należy kamieniste wybrzeże Pozo Izquierdo.

grancanaria1

Będąc na Gran Canaria koniecznie sięgnijmy do ciekawej historii Kolumba. To właśnie tutaj dopłynął ów podróżnik, nim dobił do wybrzeży Ameryki. W Las Palmas de Gran Canaria znajduje się muzeum, w którym znajduje się rekonstrukcja wnętrza statku Kolumba, a także makieta stolicy oraz wiele ciekawostek związanych z tą historią. Wspomnijmy, że wstęp do muzeum jest całkowicie darmowy, co powinno być jeszcze bardziej zachęcające. Po typowo historycznych można kontynuować ucztę pod kątem artystycznym udając się do pobliskich miasteczek, w których króluje malownicze i kunsztowne rękodzieło. Warte spróbowania jest także hiszpańskie wino prosto z okolicznej winnicy, których na wyspie absolutnie nie brakuje.

grancanaria3

Gran Canaria to spełnienie każdego oczekiwania, to wyspa pełna przygód, błogiego lenistwa, intelektualnej uczty, artystycznych wrażeń. Jednym słowem mówiąc, to prawdziwa kopalnia wrażeń, których nie warto skąpić w wakacje.

Przydatne linki

Wypoczynek Gran Canaria – oferty >>

Wypożyczalnia aut Gran canaria >>

Leave a Reply