Tajlandia

Tajlandia jest uważana za jedno z tych miejsc, do których warto wybrać się w pierwszą daleką podróż. To kraj przyjazny zachodnim turystom i właśnie na nich wywrze największe wrażenie.

Loty do Tajlandii zwykle kończą się w Bangkoku, więc zwiedzanie tego kraju warto rozpocząć od stolicy. W niej można zachwycić się azjatyckimi budowlami takimi jak świątynia Lucky Budda, czy wykonany z teki dom Jim’a Thomsona. Ponadto koniecznie trzeba spróbować tamtejszego jedzenia – np. słynnej pad thai i zabawić się na tętniącej życiem ulicy Khaosan. Osobom, które nie lubią spędzać dużo czasu w jednym miejscu, poleca się odwiedzenie tajskich wysp, na których można oddać się trekkingowi, nurkowaniu i plażowaniu. Najsłynniejsza z nich to Phuket będąca bazą turystyczną, z kolei na Phangan nadciągają ludzie z różnych stron świata, by wziąć udział w całonocnej imprezie Fool Moon Party. Turyści poszukujący spokoju i odosobnienia, mogą udać się na Phi Phi lub Tao.

Podróż po Tajlandii to gwarancja niezapomnianych wrażeń, jednak najlepiej zaplanować ją w oparciu o przewodniki by mieć pewność, że nie pominie się żadnej interesującej atrakcji.

Użyj wyszukiwarki

Artykuły

Najczęściej używane kategorie

Archiwa

Zobacz archiwum miesiąca. 🙂