Włochy

Do odwiedzin pięknej Italii nie trzeba nikogo przekonywać – to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów świata. We Włoszch zachwyca wszystko: od słonecznej pogody, przez przepiękne krajobrazy i plaże oraz zabytki w wielu włoskich miastach po słynną w całym świecie kuchnię.

Włochy można odwiedzać o każdej porze roku. Zimą zachwycą stoki i infrastuktura przygotowana dla amatorów zimowych aktywności we włoskiej części Alp. Latem koniecznie trzeba wybrać się na jedno z włoskich wybrzeży: turystów od lat przyciągają takie kurorty jak Rimini, San Remo czy Capri.

We Włoszech zachwyca każda różonorodna kraina: Kampania ze stolicą w Neapolu, Toskania z krajobrazem pełnym winnic i malowniczych miasteczek czy położona na południu Sycylia z aktywnymi wulkanami (a wsród nich Etna, największy wulkan Europy).

Włoskie miasta przyciągają zabytkami pamiętającymi jeszcze czasy Imperium Rzymskiego. Koniecznie trzeba odwiedzić Rzym z Watykanem, Koloseum czy Bazyliką Św. Piotra. W Pizie najsłynniejsza jest Krzywa Wieża, w Wenecji zachwycają kanały zastępujace ulice między kamienicami, a w Mediolanie Katedra Narodzin św. Marii (Duomo St. Maria Nascente di Milano).