Finlandia

Decydując się na kolejną niezwykłą podróż warto spojrzeć w kierunku północy Europy. Finlandia to bowiem kraj zachwycający – z dziewiczą przyrodą i uroczymi miasteczkami z wyjątkową architekturą.

W Finlandii warto odwiedzić miasta: stolicę, czyli Helsinki i inne, takie jak Tampere, Lahti czy Turku z niepowtarzalnym charakterem, który można zobaczyć tylko w tej części Europy. W Helsinkach najważniejszymi zabytkami są Pałac Prezydencki oraz Wielka Cerkiew Świętego Mikołaja. Miłośnicy wyjątkowej architektury obronnej będą zachwyceni zwiedzaniem jednej z największych nadbałtyckich twierdzy, czyli Suomenlinna.

Najbardziej znanym w świecie fińskim bohaterem jest Święty Mikołaj, zamieszkujący krainę o podbiegunowym klimacie, czyli Laponię. Laponia położona jest na terenie Finlandii, Norwegii i Szwecji, ale to właśnie w jej fińskiej części mieści się chata Św. Mikołaja i przygotowane dla turystów atrakcje.

Finlandia to jedno z najlepszych miejsc na świecie do podziwiania niezwykłej zorzy polarnej. W Kakslauttanen możecie spędzić noc w igloo ze szklanym dachem, dzięki któremu będziecie zachwycać się tym zjawiskiem leżąc wygodnie w łóżku.