Nie tylko Adam Małysz! Wisła i jej niezwykłe atrakcje

Wisła

Wisła to niewielkie miasto, którego atrakcyjność dla turystów wzrosła po serii spektakularnych sukcesów skoczka narciarskiego Adama Małysza. Pamiątki związane ze sławnym sportowcem to jednak zdecydowanie nie wszystko, co warto poznać podczas wypadu do „perły Beskidu Śląskiego”. Jakie tanie noclegi ma do zaoferowania Wisła? Jakie atrakcje turystyczne czekają w niej na zwiedzających? Przekonaj się sam!

Noclegi w Wiśle należą do jednych z najtańszych na całym obszarze Beskidu Śląskiego – komfortowy apartament dla dwojga można wynająć już od ok. 100 zł za osobę. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego niż spakować się w plecak i wyruszyć w wędrówkę… po czym?

Jeśli Wisła kojarzy Ci się wyłącznie z Adamem Małyszem, to Sun & Snow przygotowało dla Ciebie krótki przewodnik po tej wspaniałej miejscowości. Dowiesz się z niego, jakie miejsca warto zobaczyć, oraz jakie tanie noclegi znajdziesz w Wiśle.

Wisła nie tylko Adam Małysz

Sun & Snow, apartamenty Wisła

Wisła – tani nocleg, Kaskady Rodła i Park Krajobrazowy

Wisła jest przede wszystkim miejscem dla wszystkich turystów, którzy cenią tanie noclegi, górskie widoki oraz dziką przyrodę. Dlatego zaraz po przyjeździe warto wybrać się na wycieczkę do Kaskad Rodła – znajdującego się w dolinie rzeki Biała Wisełka (jednego z dwóch potoków dających początek Wiśle) zespołu wodospadów i progów rzecznych. W czasie wędrówki na zwiedzających czekają takie atrakcje, jak m.in.:

  • Flisz karpacki – bardzo efektownie wyglądająca warstwa skał osadowych morskiego pochodzenia, która powstawała przez wiele milionów lat;

  • Parzydło leśne – piękna roślina o charakterystycznych, białych kwiatach;

  • Najwyższy wodospad w Beskidach – ma wysokość 9 m, dzięki swojemu ukształtowaniu robi kolosalne wrażenie;

  • Zbocza Doliny Białej Wisełki – porośnięte są drzewami, wśród których znajdują się okazy liczące sobie prawie 200 lat.

Poszukujesz noclegu blisko Kaskad Rodła, który jednocześnie pozwoli Ci zaznać odrobiny luksusu? Apartament Tęczowe Wzgórze, leżący nieopodal doliny, oferuje atrakcyjne noclegi – a jeśli skorzystasz z rezerwacji online, to uzyskasz 3% rabat!

Jeśli po zobaczeniu wspaniałych wodospadów nadal nie masz dość podziwiania przyrody w Wiśle, wybierz się na spacer po Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego – zapierający dech w piersiach widok ze znajdującej się na jego terenie Baraniej Góry oraz wyjątkowe formacje skalne na jego szczycie, czyli Malinowskiej Skale, to tylko jedna z licznych atrakcji, jakie czekają na Ciebie podczas zwiedzania parku.

Wisła narty

Sun & Snow, apartamenty Wisła

Apartamenty w Wiśle w pobliżu wyjątkowych miejsc

Po przyrodniczych przygodach warto wybrać się na spacer po samej Wiśle – również tam na zwiedzających czeka masa atrakcji. Jedną z nich jest pomnik niedźwiadka, który znajdziesz na terenie Parku Zdrojowego – wyjątkowa rzeźba misia balansującego na piłce, świetnie nadająca się do robieni zabawnych zdjęć.

Warto również wybrać się do Alei Podań i Legend, w której zobaczysz drewniane rzeźby bohaterów znanych z czesko-polskich legend (m.in. Południcy, Baby Jagi czy Czarta). Stosunkowo niedaleko niej znajduje się apartament Wierchy, gdzie można odpocząć po całodniowych wędrówkach i zanurzyć się na moment w ciszy.

Zaś turystów spragnionych mocniejszych wrażeń zapewne zainteresuje Park Linowy w Wiśle, na którego terenie oprócz standardowego „małpiego gaju” można również m.in.

  • pojeździć wynajętym quadem,

  • postrzelać z paintballowej broni,

  • strzelić z profesjonalnego łuku.

Po takim aktywnym wypoczynku nie pozostaje nic innego, jak tylko udać się do apartamentu i w dobrej restauracji zjeść smażonego pstrąga – atrakcję kulinarną Wisły, która swoją popularnością w Polsce przebija tylko Adam Małysz…

Random Posts

Leave a Reply