Plaże Phuket

Plaże Phuket

 

Tajlandia jest tak fascynującym i zróżnicowanym krajem, że sprowadzenie wizyty w nim do kąpieli w krystalicznie czystym morzu i spacerów po nagrzanych słońcem plażach można by uznać za krzywdzące. Jeśli jednak właśnie na tym chcemy się skupić, odwiedzając to piękne państwo, lub przynajmniej część naszych odwiedzin w nim przeznaczyć na lenistwo, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na plaże wyspy Phuket.

 

Dlaczego wyspa Phuket?

Wyspa Phuket jest największą wyspą w Tajladnii. Jej powierzchnia to 542 kilometry kwadratowe. Położona jest w południowej części tego kraju na Morzu Andamańskim. O jej nadzwyczajnych walorach turystycznych przekonali się turyści na całym świece. Wynika to ze wspaniałego położenia geograficznego, połączonego z egzotycznym klimatem Tajlandii. Jednak tym, co wyróżnia Phuket spośród innych kurortów, są z całą pewnością piękne piaszczyste plaże, rozsiane wzdłuż całej linii brzegowej wyspy.

Plaże

Na wyspie Phuket białe od drobnego piasku plaże występują bardzo licznie, przy czym niemal każda z nich w jakiś sposób różni się od pozostałych. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby szukające spokoju i odpoczynku , jak i ci, którzy poszukują rozrywki i wrażeń. Jest tak dlatego, że każda z tych pięknych plaż ma swoją specjalizację, w którą doskonale wpisuje się otaczająca je infrastruktura. Oczywiście przy każdej z plaż znajdziemy hotele, restauracje czy sklepy, jednak nie wszędzie ich profil będzie identyczny.

 

Jedną z najpiękniejszych plaż tej wyspy jest Kata. Właśnie dzięki oferowanym przez nią pięknym widokom, zazwyczaj spotykanym jedynie na pocztówkach i filmach, zyskała ona sobie popularność szczególnie wśród europejskich turystów.

 

Warto wspomnieć, że część plaż (np. Mai Kao, Nai Thon) wchodzi w skład Parku Narodowego Sirinath, dzięki czemu są to miejsca spokojniejsze, na które uwagę powinny zwrócić osoby szukające ciszy i wypoczynku.

 

Jeśli natomiast szukamy rozrywki i towarzystwa, idealnym miejscem będzie plaża Patong. Słynie ona z przepychu, niezliczonych rzesz turystów oraz całej gamy imprez nocnych.

Są to jedynie przykłady z olbrzymiego wachlarza plaż wyspy Phuket. Poza prostym podziałem na miejsca dla osób ceniących sobie spokój i osób bardziej towarzyskich, istnieją także plaże specjalnie przystosowane dla surferów czy nurków .

Random Posts

Leave a Reply