Wielki Pałac w Bangkoku

Wielki Pałac w Bangkoku

Wielki Pałac w Bangkoku to jeden z obowiązkowych obiektów dla każdego turysty, ponieważ każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – niezależnie od tego, czy preferuje zwiedzanie muzeów czy raczej bardziej interesują go poszczególne sale królewskie. Warto zaznaczyć, że wstęp na teren Pałacu, niestety, nie jest darmowy. Opłata nie jest jednak wysoka, a dzięki niej można jednocześnie zwiedzać wiele obiektów.

Wizyta w Wielkiej Sali Pałacu

Największe wrażenie na turystach wywiera przede wszystkim Chakri Maha Prasat, czyli wielka Sala. Na pewno niemałym zaskoczeniem będzie jej dekoracja, w której akcenty europejskie łączą się z wpływami orientalnymi. Niestety, pozostałe komnaty w omawianej części Pałacu nie są dostępne dla turystów. Wiąże się z tym tragiczna historia, kiedy to w którejś z sal został zastrzelony ówczesny król Rama VIII. Ciekawostką jest także najwyższe piętro budynku, również niedostępne dla turystów. Przyjmuje się, że można na nim znaleźć prochy królów Tajlandii.

Wielki Pałac w Bangkoku
Wielki Pałac Bangkok, żródło: wikipedia.org

Coś dla amatorów muzeów

Kompleks pałacowy obejmuje swoim zasięgiem także dwa muzea, czyli Muzeum Świątynne oraz Muzeum Numizmatyczne. Można w nich znaleźć wiele ciekawostek związanych z historią Tajlandii, które powinny zainteresować każdego turystę. Warto także poświęcić nieco czasu na kolekcję numizmatów, dzięki której można uświadomić sobie, jakim przemianom podlegała tajska waluta.

Fascynująca Sala Amarinda

Wśród sal Pałacu Królewskiego, które są dostępne dla turystów, warto wyróżnić salę publiczną Amarindę. To właśnie tutaj na pierwszy plan wysuwają się bogate zdobienia, które bezpośrednio wpływają na przepych jej wnętrza. Na specjalną uwagę zasługuje antyczny tron tajskich władców, który charakteryzuje się specyficznym kształtem. Ciekawostką są również pręty, które możemy zobaczyć tuż przy wejściu na Salę. Jak się okazuje, były one wykorzystywane do przywiązywania słoni.

Wizyta w Wielkim Pałacu na pewno zrobi niemałe wrażenie nie tylko na osobach, które zafascynowały się kulturą Tajlandii. Warto dodać, że zwiedzanie odbywa się każdego dnia, w określonych godzinach.

Panaroama Wielkiego Pałacu w bangkoku
Panorama, źródło: wikipedia.org

Wycieczki do Bangkoku z biurem podróży: http://www.tui.pl/wypoczynek/tajlandia/bangkok

Random Posts

Leave a Reply